Epson C13T03U24010/603 Ink cartridge cyan, 130 pages 2.4ml for Epson XP 2100
Epson C13T03U24010/603 Ink cartridge cyan, 130 pages 2.4ml for Epson XP 2100 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
Epson C13T03U24010. Cartridge capacity: Standard Yield, Colour ink volume: 2.4 ml, Quantity per pack: 1 pc(s)Compatible Printers: Epson Expression Home XP-4100, Epson Expression Home XP-4100 Series, Epson Expression Home XP-3155, Epson Expression Home XP-2155, Epson Expression Home XP-2105, Epson WorkForce WF-2810 DWF, Epson Expression Home XP-2150, Epson Expression Home XP-3105, Epson Expression Home XP-3100, Epson Expression Home XP-3150, Epson Expression Home XP-4155, Epson Expression Home XP-2100, Epson WorkForce WF-2840 DWF, Epson Expression Home XP-2100 Series, Epson Expression Home XP-3100 Series, Epson WorkForce WF-2820 DWF, Epson WorkForce WF-2845 DWF, Epson Expression Home XP-4105, Epson WorkForce WF-2850 DWF, Epson WorkForce WF-2835 DWF, Epson WorkForce WF-2870 DWF, Epson Expression Home XP-4150, Epson WorkForce WF-2830 DWF
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T03U24010 |
| Colour ink volume | 2.4 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | United Kingdom |
| Compatibility | Expression Home XP-2100, XP-2105, XP-3100, XP-3105, XP-4100, XP-4105, WorkForce WF-2850DWF, WF-2835DWF, WF-2830DWF, WF-2810DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | United Kingdom |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946670232 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 37 g |
| Package width | 113 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 37 g |
| Package width | 113 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | United Kingdom |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 373 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | United Kingdom |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




