Epson C13T26704010/267 Ink cartridge color, 200 pages 6,7ml for Epson WF-100 W
Epson C13T26704010/267 Ink cartridge color, 200 pages 6,7ml for Epson WF-100 W is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
267 Globe Single Colour InkCompatible Printers: Epson WorkForce WF-110 W, Epson WorkForce WF-100 W
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T26704010 |
| Colour ink volume | 6.7 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 200 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce WF-100W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 150 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1500 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 160 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
| Package depth | 51 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 145 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 51 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 145 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 120 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 160 cm |
| Master (outer) case width | 120 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 150 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1500 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 160 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




