Armor K10510OW ink cartridge 4 pc(s) Compatible High (XL) Yield Black, Cyan, Magenta, Yellow
Armor K10510OW ink cartridge 4 pc(s) Compatible High (XL) Yield Black, Cyan, Magenta, Yellow is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Compatible |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | HP 303XL |
| Colour ink volume | 18 ml |
| Black ink volume | 20 ml |
| Brand compatibility | HP |
| Black ink page yield | 630 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Compatibility | HP TANGO, Envy PHOTO 6200 SERIES, PHOTO 6220, PHOTO 6230, PHOTO 6230 WIFI, PHOTO 6232, PHOTO 6234, PHOTO 7100 SERIES, PHOTO 7130, PHOTO 7134, PHOTO 7800 SERIES, PHOTO 7830, PHOTO 7834, Tango X |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Box |
| Packaging data | |
| Package depth | 50 mm |
| Package width | 75 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 110 mm |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 50 mm |
| Package width | 75 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 110 mm |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
