Brother | SKU:
PACD600CG
Brother PA-CD-600CG power adapter/inverter Auto Black
€30.40
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Brother PA-CD-600CG power adapter/inverter Auto Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
12V vehicle adapter with accessory socket plug
Description
This accessory is compatible with all Rugged Jet Mobile Printers.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Output voltage | 12 V |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Printer |
| Power current type | AC-to-DC |
| Country of origin | China |
| Compatibility | PJ-622, PJ-623, PJ-662, PJ-663. |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output voltage | 12 V |
| Performance | |
| Power supply type | Auto |
| Purpose | Printer |
| Power current type | AC-to-DC |
| Compatibility | PJ-622, PJ-623, PJ-662, PJ-663. |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 107 g |
| Width | 41 mm |
| Depth | 225 mm |
| Height | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 141 g |
| AC adapter included | Yes |
| Technical details | |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 466 kg |
| Pallet gross height | 16 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 19 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 2000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10.52631579 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| AC adapter included | Yes |
| Products per pallet | 2000 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


