Brother | SKU:
PACR002A
Brother PA-CR-002A printer/scanner spare part/accessory 1 pc(s)
€114.25
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Brother PA-CR-002A printer/scanner spare part/accessory 1 pc(s) is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Vehicle mounting cradle
Description
Brother's mobile printer vehicle mount cradle gives enables you to securely attach your printer to any vehicle. Compatible with the RJ-4230B and RJ-4250WB mobile printers.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Device compatibility | Handheld printer |
| Compatibility | RJ-4230B, RJ-4250WB |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 205 mm |
| Weight | 226 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 507 g |
| Technical details | |
| Device compatibility | Handheld printer |
| Compatibility | RJ-4230B, RJ-4250WB |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Pallet gross height | 19.5 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 181.4 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 320 pc(s) |
| Pallet gross height | 19.5 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet gross weight | 181.4 kg |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





