Canon | SKU:
0775B003
Canon GP-501 Glossy Photo Paper 4x6" - 100 Sheets
€23.41
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Canon GP-501 Glossy Photo Paper 4x6" - 100 Sheets is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
GP-501 Glossy Photo Paper 4x6" - 100 Sheets
Key Features
- Glossy finish
- Excellent match for Canon ChromaLife100+ inks
- Great for regular photo printing
Description
Glossy photo paper for printing everyday photographs and reprints with photo-lab quality. "Everyday Use" photo paper provides economical way to produce your holiday photos with glossy finish at home.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 150 mm |
| Finish type | Gloss |
| Sheets per pack | 100 sheets |
| Printing media thickness | 210 µm |
| Media weight | 210 g/m² |
| Weight & dimensions | |
| Width | 100 mm |
| Height | 150 mm |
| Technical details | |
| Finish type | Gloss |
| Sheets per pack | 100 sheets |
| Printing media thickness | 210 µm |
| Printing material brightness | 94 |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Other features | |
| Printing material brightness | 94 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


