Celly | SKU:
FEELING1002PK
Sold out
Celly FEELING1002PK mobile phone case 16.4 cm (6.46") Cover Pink
€14.57
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Celly FEELING1002PK mobile phone case 16.4 cm (6.46") Cover Pink is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
iPhone 11 Pro Max, Silicon, Pink
Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
Description
Liven up your smartphone style!Feeling is the liquid silicone back case with soft-touch finishing.
The anti-scratch microfiber inner texture ensures the best protection for your smartphone and the anti-slip grip edges ensures the best grip avoiding accidental bumps and falls.
Choose your favorite color, match your style and liven up your smartphone appearance!
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Silicone |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Package type | Hanging box |
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Pink |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Maximum screen size | 16.4 cm (6.46") |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Pink |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 Pro Max |
| Maximum screen size | 16.4 cm (6.46") |
| Protection features | Bump resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | No |
| Closure type | Not applicable |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 77.8 mm |
| Height | 158 mm |
| Depth | 8.1 mm |
| Weight | 20 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




