Celly | SKU:
USB-C2M
Sold out
49% off
Celly USB-C2M USB cable 2 m USB A USB C Black
€8.11
€15.99
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Celly USB-C2M USB cable 2 m USB A USB C Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
USB Type-C with reversible connector, 2m
Description
USB cable with USB Type-C, for charging and syncronize smartphone, tablets or other devices compatible with the new and innovative connector.No more worries about the direction in which you insert the connector, USB Type-C has a new and pratical reversible connector that let's you connect the cable to your device device in both directions.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Reversible connectors | Yes |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 111 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package type | Box |
| Packaging data | |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 111 mm |
| Package weight | 100 g |
| Package type | Box |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



