Celly | SKU:
USBMICROCOLORBL
Sold out
27% off
Celly USBMICROCOLORBL USB cable USB 2.0 1 m USB A Micro-USB B Blue
€7.28
€9.99
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Celly USBMICROCOLORBL USB cable USB 2.0 1 m USB A Micro-USB B Blue is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
USB/Micro-USB, 2.4A, 1m
USB cable with soft-touch material to charge and synchronize your device through computer USB port or AC charger. The cable ensures maxium resistance thanks to ultra-strong cable shealth. Available in 4 colors. Choose your favourite one!
Description
USB cable with soft-touch finitureUSB cable with soft-touch material to charge and synchronize your device through computer USB port or AC charger. The cable ensures maxium resistance thanks to ultra-strong cable shealth. Available in 4 colors. Choose your favourite one!
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Plug and Play | Yes |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Blue |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Cable jacket material | Silicone |
| Output current (max) | 2.4 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| Output current (max) | 2.4 A |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
| Package type | Hanging box |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 2.0 |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Other features | |
| Package type | Hanging box |
| Product colour | Blue |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

