Celly | SKU:
WALLY1000
Sold out
42% off
Celly Wally mobile phone case 14.7 cm (5.8") Folio Black, Brown
€10.37
€17.99
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Celly Wally mobile phone case 14.7 cm (5.8") Folio Black, Brown is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Folio case for iPhone 11 Pro, 5.8", Faux Leather
Description
Elegant, practical, functional. Wally is the high-quality faux leather case with built-in stand function and inside pockets for cards and documents. It combines elegant colours and is equipped with a hard shell to ensure the stability and protection of your Smartphone.Specifications
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Faux leather |
| Desktop stand | Yes |
| Closure type | Magnetic closure |
| Technical details | |
| Case type | Folio |
| Package type | Hanging box |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black, Brown |
| Material | Faux leather |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 Pro |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | Yes |
| Closure type | Magnetic closure |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Card pocket | Yes |
| Number of card pockets | 3 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black, Brown |
| Material | Faux leather |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 11 Pro |
| Maximum screen size | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant |
| Built-in battery | No |
| Desktop stand | Yes |
| Closure type | Magnetic closure |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Hanging box |
| Width | 74.5 mm |
| Height | 10 mm |
| Depth | 158.5 mm |
| Weight | 40 g |
| Packaging data | |
| Package type | Hanging box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




