Cisco | SKU:
CAB-C15-CBN-CN=
13% off
Cisco CAB-C15-CBN-CN= power cable Black C14 coupler C15 coupler
€39.36
€45.15
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Cisco CAB-C15-CBN-CN= power cable Black C14 coupler C15 coupler is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Connect Cabinet Stromkabel
Description
Cisco pays special attention to its network accessories which are the foundation stone of the whole network system. Cisco cables, adapters and other accessories will never let you down and you can always rely on the superior quality and outstanding reliability. Cisco has a wide range of network cables that will fit even the most extraordinary demands.Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C15 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Certification | CE |
| Connector 2 | C15 coupler |
| Connector 1 | C14 coupler |
| Suitable for use in country/location | China |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | CE |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

