Compulocks | SKU:
13PAPX4W
6% off
Compulocks iPad Pro M4 & M5 13", Apex Secured Enclosure Wall Mount - White
€112.12
€119.04
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Compulocks iPad Pro M4 & M5 13", Apex Secured Enclosure Wall Mount - White is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
iPad Pro M4 & M5 13", Apex Secured Enclosure Wall Mount - White
Its design keeps the iPad's front and back cameras and sensors exposed for uninterrupted functionality, enhancing user interaction.
With the option for direct wall mounting, the Apex provides versatility and security, making it an ideal solution for displaying iPads in any business environment.
Key Features
- Sleek metal frame
- Quick keyed access
- Compatible with VESA 100X100 and VESA 75X75
- Exposed front and back cameras and sensors
Description
The Apex iPad enclosure combines a sleek metal frame with practical features designed for business use, including quick keyed access and charging cable access.Its design keeps the iPad's front and back cameras and sensors exposed for uninterrupted functionality, enhancing user interaction.
With the option for direct wall mounting, the Apex provides versatility and security, making it an ideal solution for displaying iPads in any business environment.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Pro M4 | 13" | 2024 | A2925, A2926, A3007 iPad Pro M5 | 13" | 2025 | A3360, A3361, A3362 |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Covered front camera | No |
| Country of origin | Israel |
| Brand compatibility | Apple |
| Packaging content | |
| Number of keys included | 4 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Lock type | 2 Keys |
| Compatibility | iPad Pro M4 | 13" | 2024 | A2925, A2926, A3007 iPad Pro M5 | 13" | 2025 | A3360, A3361, A3362 |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium |
| Minimum screen size | 33 cm (13") |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




