Compulocks | SKU:
H01
Compulocks Plus Hub VESA Box Black
€68.81
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
Compulocks Plus Hub VESA Box Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Plus Hub VESA Box Black
Key Features
- 6 Multimedia Ports
- Allows Data And Power Transfer
- 1M Charging Cable
- Ventilation Holes For Temperature Regulation
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Host interface | USB Type-C |
| DC-in jack | No |
| Performance | |
| Card reader integrated | No |
| Hub interfaces | USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, HDMI, USB Type-C, RJ-45 |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 272.16 g |
| Width | 127 mm |
| Depth | 38.1 mm |
| Height | 184.2 mm |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



