EPOS | SKU:
1000763
Sold out
2% off
EPOS AMS 01
€38.33
€39.00
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS AMS 01 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
EPOS AMS 01, Mute switch, Black
Description
EPOS AMS 01. Product type: Mute switch, Product colour: BlackSpecifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Mute switch |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Technical details | |
| Product type | Mute switch |
| Package weight | 70 g |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | EasyDisconnect |
| Connector 2 | EasyDisconnect |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 70 g |
| Package width | 35 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 110 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 70 g |
| Package width | 35 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 110 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 220 mm |
| Master (outer) case length | 300 mm |
| Master (outer) case height | 205 mm |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


