EPOS | SKU:
1000751
Sold out
EPOS CEHS-DHSG
€16.73
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS CEHS-DHSG is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
EPOS CEHS-DHSG
Key Features
- Efficient and flexible call handling
- Never miss a call
- Easy setup
Description
In combination with EHS-compatible phones, the CEHS-DHSG cable for electronic hook switch is compatible with the wireless IMPACT SDW 5000, DW, SD and D 10 headset Series. Please check headset compatibility guide for more information.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Brand compatibility | EPOS |
| Compatibility | IMPACT SDW 5000, IMPACT DW Series, IMPACT SD Series, IMPACT D 10 Series |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 46 g |
| Brand compatibility | EPOS |
| Compatibility | IMPACT SDW 5000, IMPACT DW Series, IMPACT SD Series, IMPACT D 10 Series |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 46 g |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 140 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 46 g |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 140 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 340 mm |
| Master (outer) case length | 805 mm |
| Master (outer) case height | 235 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



