EPOS | SKU:
1000840
EPOS CLS 01
€33.42
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS CLS 01 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
EPOS CLS 01, Cable, Black
Description
EPOS CLS 01. Product type: Cable, Product colour: BlackSpecifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Coiled cable | Yes |
| Technical details | |
| Product type | Cable |
| Package weight | 32 g |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | EasyDisconnect |
| Connector 2 | RJ9 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 32 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 100 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 32 g |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 130 mm |
| Master (outer) case length | 440 mm |
| Master (outer) case height | 330 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


