EPOS | SKU:
1000736
Sold out
EPOS HSA 20
€19.50
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS HSA 20 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
EPOS HSA 20
Description
Accessory set including ear hook with leatherette sleeve, earbuds (S, M, L) and a click-on adapter for IMPACT DW/SD Office and IMPACT D 10. The click-on adapter is used for mounting the ear hook featuring a soft leatherette sleeve on the headsets.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear hook |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT DW/SD Office, IMPACT D 10 |
| Technical details | |
| Product type | Ear hook |
| Package weight | 17 g |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT DW/SD Office, IMPACT D 10 |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 17 g |
| Package width | 35 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 90 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 17 g |
| Package width | 35 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 90 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 160 mm |
| Master (outer) case length | 425 mm |
| Master (outer) case height | 175 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




