EPOS | SKU:
1000688
Sold out
EPOS HZP SDW 30, 60
€18.11
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS HZP SDW 30, 60 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Hzp Sdw 30, 60
Description
Spare ear pad set (2 pcs) for IMPACT SDW 5066, SDW 5065, SDW 5064, SDW 5063, SDW 5036, SDW 5035, SDW 5034, SDW 5033, SDW 60 HS and SDW 30 HS. Soft noise dampening ear pads for increased focus and comfort.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Material | Faux leather |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EPOS | SENNHEISER IMPACT SDW 5066, SDW 5065, SDW 5064, SDW 5063, SDW 5036, SDW 5035, SDW 5034, SDW 5033, SDW 60 HS, SDW 30 HS. |
| Technical details | |
| Product type | Ear pad |
| Package weight | 21 g |
| Material | Faux leather |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EPOS | SENNHEISER IMPACT SDW 5066, SDW 5065, SDW 5064, SDW 5063, SDW 5036, SDW 5035, SDW 5034, SDW 5033, SDW 60 HS, SDW 30 HS. |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 21 g |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 80 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 21 g |
| Package width | 30 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 80 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 175 mm |
| Master (outer) case length | 435 mm |
| Master (outer) case height | 190 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


