EPOS | SKU:
1001041
Sold out
8% off
EPOS SDW 5 BS T - EU / UK / AUS
€188.05
€205.00
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS SDW 5 BS T - EU / UK / AUS is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
EPOS SDW 5 BS T - EU / UK / AUS
Description
Base station for SDW 50x6T (without BTD 800 dongle).Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Base station |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Compatibility | SDW 50x6T |
| Wireless range | 180 m |
| Frequency band | 1.88 - 1.9 GHz |
| Control type | Touch |
| Technical details | |
| Product type | Base station |
| Brand compatibility | EPOS |
| Product colour | Black |
| Compatibility | SDW 50x6T |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Ports & interfaces | |
| USB ports quantity | 2 |
| USB port type | USB Type-A/Micro-USB |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


