EPOS | SKU:
1000211
Sold out
EPOS USB-C Cable
€13.92
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
EPOS USB-C Cable is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
EPOS USB-C Cable
Description
USB cable with USB-C connector.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 21 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 30 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 21 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 30 g |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Master (outer) case width | 193 mm |
| Master (outer) case length | 317 mm |
| Master (outer) case height | 222 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


