Epson C13S020564/GJIC5(C) Ink cartridge cyan 32,5ml for Epson GP-C 831
Epson C13S020564/GJIC5(C) Ink cartridge cyan 32,5ml for Epson GP-C 831 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
Compatible Printers: Epson GP-C 831, Epson ColorWorks C 831
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| OEM code | C13S020564 |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - ColorWorks C831 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



