Epson C13T34664510/34 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y EasyMail 6,1ml + 3x4,2ml Pack=4 for Epson WF-3720
Epson C13T34664510/34 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y EasyMail 6,1ml + 3x4,2ml Pack=4 for Epson WF-3720 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
34 Golf ball DURABrite Ultra Multipack 4-colours EasyMail InkCompatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34664510 |
| Colour ink volume | 4.2 ml |
| Black ink volume | 6.1 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Box |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Products per pallet layer (UK) | 160 pc(s) |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 800 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946662565 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 320 mm |
| Package weight | 160 g |
| Package width | 195 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 20 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 320 mm |
| Package weight | 160 g |
| Package width | 195 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 20 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 160 pc(s) |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 800 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946662565 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.







