Epson C33S020596/SJMB7500 Ink waste box for Epson C 7500/G
Epson C33S020596/SJMB7500 Ink waste box for Epson C 7500/G is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
Compatible Printers: Epson TM-C 7500, Epson ColorWorks C 7500, Epson ColorWorks C 7500 G, Epson TM-C 7500 G
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Country of origin | China |
| Compatibility | ColorWorks C7500, C7500G |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 320 g |
| Packaging data | |
| Package width | 95 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 320 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Epson |
| Package weight | 320 g |
| Country of origin | China |
| Compatibility | ColorWorks C7500, C7500G |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



