Epson C33S020640/SJIC-30-P-C Ink cartridge cyan 294,3ml for Epson C 7500 G
Epson C33S020640/SJIC-30-P-C Ink cartridge cyan 294,3ml for Epson C 7500 G is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
Ink cartridge, UltraChrome, colour: cyan, fits for: ColorWorks C7500GCompatible Printers: Epson ColorWorks C 7500 G, Epson TM-C 7500 G
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Compatibility | ColorWorks C7500G |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 80 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package height | 15 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 80 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package height | 15 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


