HP | SKU:
C6CQ3AA
Sold out
HP Universal Resettable Combination Cable Lock
€51.62
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HP Universal Resettable Combination Cable Lock is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Universal Resettable Combination Cable Lock
Secure your devices almost anywhere with a durable, resettable combination cable lock that fits Standard, Wedge and Nano lock slots. Durable, sleek, and compact, it keeps your device protected without getting in the way of your work.
Key Features
- Safeguard devices with a secure, resettable combination lock crafted from cut-resistant, galvanized steel and zinc alloy. It is designed to deter theft and anchor devices firmly to desks or shelves for lasting protection.
- Secure any device with ease. The universal lock head offers 3 switchable types–Standard, Wedge, and Nano, selected with a simple wheel rotation. No more juggling multiple locks. Initials on the rotary head make identification quick and effortless.
- This sleek, compact lock is built for effortless use. A 90° cable angle, 360° swivel cable joint and lock tip, and fewer turns to secure keep cords tangle-free, without the hassle of manually changing lock heads to select the right type.
- Crafted with at least 50% post-consumer recycled plastic[1] in the velcro tie and comes in FSC-certified packaging,[2] ensuring responsible design without sacrificing quality.
Reasons To Buy
Strong materials, stronger security
Safeguard devices with a secure, resettable combination lock crafted from cut-resistant, galvanized steel and zinc alloy. It is designed to deter theft and anchor devices firmly to desks or shelves for lasting protection.Three lock types in one smart design
Secure any device with ease. The universal lock head offers 3 switchable types–Standard, Wedge, and Nano, selected with a simple wheel rotation. No more juggling multiple locks. Initials on the rotary head make identification quick and effortless.Turn less, protect more
This sleek, compact lock is built for effortless use. A 90° cable angle, 360° swivel cable joint and lock tip, and fewer turns to secure keep cords tangle-free, without the hassle of manually changing lock heads to select the right type.Description
The right combination for device protectionSecure your devices almost anywhere with a durable, resettable combination cable lock that fits Standard, Wedge and Nano lock slots. Durable, sleek, and compact, it keeps your device protected without getting in the way of your work.
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 200 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Country of origin | Taiwan |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Sustainable technologies and materials | FSC Certified Packaging; At least 50% post-consumer recycled plastic in the velcro tie |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Pallet gross weight | 260.4 kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Pallet weight (imperial) | 260.4 kg (574.1 lbs) |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642046252 |
| Features | |
| Country of origin | Taiwan |
| Sustainability | |
| Sustainable technologies and materials | FSC Certified Packaging; At least 50% post-consumer recycled plastic in the velcro tie |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 168.95 g |
| Width | 49 mm |
| Depth | 43.7 mm |
| Height | 22.6 mm |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 205.1 g |
| Packaging data | |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package weight | 205.1 g |
| Packaging content | |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199642046252 |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 260.4 kg |
| UNSPSC-code | 46171502 |
| Other features | |
| Compatibility | HP Universal Resettable Combination Cable Lock is compatible with devices with a standard lock slot, wedge lock slot or nano lock slot. |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






