HP | SKU:
5S493AA
Sold out
HP Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 G9 Mini SSD Kit
€1,501.19
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HP Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 G9 Mini SSD Kit is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Z Turbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 Z2 G9 Mini SSD Kit
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 4 TB |
| Memory type | TLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC |
| SSD capacity | 4 TB |
| Memory type | TLC |
| SSD form factor | M.2 |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| Compatible products | Z2 G9 Mini |
| Performance | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | PC |
| SSD capacity | 4 TB |
| Memory type | TLC |
| Compatible products | Z2 G9 Mini |
| Design | |
| Component for | PC |
| SSD form factor | M.2 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 22 mm |
| Weight | 11 g |
| Height | 3.58 mm |
| Depth | 80 mm |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 108 g |
| Packaging data | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 108 g |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| Country of origin | China |
| SSD form factor | M.2 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Box contents | HP ZTurbo 4TB 2280 PCIe-4x4 TLC M.2 SSD, heatsink, Warranty Card, Install guide, Product Notices |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Sustainability | |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 30 |
| Other features | |
| Compatible products | Z2 G9 Mini |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43201830 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


