HP Z Turbo Drive 256GB SED TLC (Z2 G4 Mini) SSD Kit Half-Height/Half-Length (HH/HL) PCI Express NVMe
HP Z Turbo Drive 256GB SED TLC (Z2 G4 Mini) SSD Kit Half-Height/Half-Length (HH/HL) PCI Express NVMe is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| Performance | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| Compatible products | Z2 Mini G4 Entry Workstation |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Memory type | TLC |
| HP segment | Business |
| SSD form factor | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| Compatible products | Z2 Mini G4 Entry Workstation |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| SSD form factor | Half-Height/Half-Length (HH/HL) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 250.7 mm |
| Weight | 220 g |
| Height | 65 mm |
| Depth | 209.5 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
