HP | SKU:
6EU83AA
Sold out
HP Z Turbo Drive M.2 512 GB PCI Express 3.0 NVMe TLC
€249.59
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HP Z Turbo Drive M.2 512 GB PCI Express 3.0 NVMe TLC is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Z Turbo Drive 512GB TLC (Z2 G4) SSD
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Performance | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| Compatible products | Z2 G4 |
| Design | |
| Component for | Server/workstation |
| SSD form factor | M.2 |
| Features | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| Component for | Server/workstation |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 512 GB |
| Memory type | TLC |
| HP segment | Business |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | Z2 G4 |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express 3.0 |
| SSD form factor | M.2 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717070 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

