HP | SKU:
223A3AA
Sold out
HP ZTurbo 1TB 2280 PCIe-Gen4x4 Self Encrypted OPAL2 TLC M.2 Z2 SSD
€752.64
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HP ZTurbo 1TB 2280 PCIe-Gen4x4 Self Encrypted OPAL2 TLC M.2 Z2 SSD is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
ZTurbo 1TB 2280 PCIe-Gen4x4 Self Encrypted OPAL2 TLC M.2 Z2 SSD
Description
Specifications
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Weight | 9 g |
| Height | 2.38 mm |
| Depth | 22 mm |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 260 g |
| Packaging data | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 184 mm |
| Package height | 39 mm |
| Package weight | 260 g |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Box contents | HP ZTurbo Drive 1TB PCIe-4x4 SED OPAL2 SSD, heatsink, Warranty Card, Product Notices, Install Guide |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43201830 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


