HPE 20-port 10/100/1000BASE-T PoE+ MACsec / 1-port 40GbE QSFP+ v3 zl2 network switch module Gigabit Ethernet
HPE 20-port 10/100/1000BASE-T PoE+ MACsec / 1-port 40GbE QSFP+ v3 zl2 network switch module Gigabit Ethernet is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Description
HP 20-port 10/100/1000BASE-T PoE+ MACsec / 1-port 40GbE QSFP+ v3 zl2 Module for the 5400R zl2 Switch Series.Specifications
| Network | |
|---|---|
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Technical details | |
| Fiber optic connector | QSFP+ |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Optical fiber | |
| Fiber optic connector | QSFP+ |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 20 |
| Power | |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 870 g |
| Dimensions (WxDxH) | 261.6 x 206.5 x 44.5 mm |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
