HPE | SKU:
K2P95A#0D1
Sold out
HPE 2TB 3.5" SAS internal hard drive 7200 RPM 3.5"
€823.32
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HPE 2TB 3.5" SAS internal hard drive 7200 RPM 3.5" is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
2TB, 3.5, SAS, 7.2K rpm, LFF, Factory Integrated
Description
3PAR StoreServ 8000 2TB SAS 7.2K LFF(3.5in) Hard DriveSpecifications
| Hard drive | |
|---|---|
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Compatible products | 3PAR StoreServ 8000 |
| Features | |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 2 TB |
| Compatible products | 3PAR StoreServ 8000 |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | SAS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 215.9 mm |
| Weight | 2.84 kg |
| Height | 139.7 mm |
| Depth | 292.1 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | 3PAR StoreServ 8000 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
