HPE | SKU:
H6G52A
Sold out
HPE 600GB SAS internal hard drive 10000 RPM 3.5"
€1,059.08
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HPE 600GB SAS internal hard drive 10000 RPM 3.5" is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
600GB HDD, 10000 rpm, LFF (3.5in), 6G SAS Disk Drive
Description
Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | Storage XP7 |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Compatible products | Storage XP7 |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Other features | |
| Interface | SAS |
| Compatible products | Storage XP7 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
