HPE | SKU:
826706-B21#0D1
Sold out
HPE 826706-B21 Processor Heatsink/Radiator Metallic
€214.56
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HPE 826706-B21 Processor Heatsink/Radiator Metallic is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
DL380 Gen10 High Performance Heat Sink Kit
Description
High performance heat sink kit for HPE DL380 Gen10 ServerSpecifications
| Performance | |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| Type | Heatsink/Radiator |
| Compatible products | ProLiant DL380 Gen10 |
| Design | |
| Product colour | Metallic |
| Technical details | |
| Type | Heatsink/Radiator |
| Colour | |
| Product colour | Metallic |
| Weight & dimensions | |
| Width | 88.9 mm |
| Depth | 114.3 mm |
| Height | 63.5 mm |
| Weight | 680 g |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
