HPE | SKU:
S3L73A#0D1
Sold out
HPE Alletra Storage MP 15.36TB NVMe SFF QLC SSD 15.4 TB 2.5" PCI Express
€99,160.36
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HPE Alletra Storage MP 15.36TB NVMe SFF QLC SSD 15.4 TB 2.5" PCI Express is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Alletra Storage MP 15.36TB NVMe SFF QLC SSD
Description
HPE Alletra Storage MP B10000 supports SSDs with NVMe interface and QLC or TLC NAND technology.Specifications
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 15.4 TB |
| Memory type | QLC |
| Features | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | Disk array |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 15.4 TB |
| Memory type | QLC |
| Hardware encryption | Yes |
| SSD form factor | 2.5" |
| Compatible products | Alletra Storage MP B10000 |
| Performance | |
| Interface | PCI Express |
| Component for | Disk array |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 15.4 TB |
| Memory type | QLC |
| Hardware encryption | Yes |
| Compatible products | Alletra Storage MP B10000 |
| Design | |
| Component for | Disk array |
| SSD form factor | 2.5" |
| Weight & dimensions | |
| Width | 184.1 mm |
| Weight | 550 g |
| Height | 139.7 mm |
| Depth | 279.4 mm |
| Technical details | |
| Interface | PCI Express |
| Hardware encryption | Yes |
| SSD form factor | 2.5" |
| Other features | |
| Compatible products | Alletra Storage MP B10000 |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
