HPE | SKU:
R9G19A
Sold out
10% off
HPE Aruba Networking 550W Port-to-Power Airflow AC Power Supply Unit
€773.32
€863.00
Unit price
/
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
HPE Aruba Networking 550W Port-to-Power Airflow AC Power Supply Unit is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Couldn't load pickup availability
Delivery and Shipping
Delivery and Shipping
Products shipped within 2 working days from date of order.
Costs
0-24.99kg €14.50
25kg – 50kg €35.00
50kg and Up €60.00
No Customs Charges
No Customs Charges
Deliveries from Ireland & EU meaning no unwanted customs charges. No hidden charges.
Aruba Networking 550W Port-to-Power Airflow AC Power Supply Unit
Description
.Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba CX 8360 v2 |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 41 mm |
| Compatibility | Aruba CX 8360 v2 |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Total power | 550 W |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba CX 8360 v2 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 771.1 g |
| Height | 41 mm |
| Width | 74 mm |
| Depth | 226 mm |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

